Reglering av utlånade fordon

”Reglering vid utlånade fordon”

Inlägg

Ett brukarkort för fordon är ett tillstånd och avtal m.m. för utlånade fordon. Gäller för privatpersoner och företag. Beställ brukarkort här.

Handledarkurser för körkort i Västernorrlands län (introduktionsutbildning)

Välj handledarkurs nära dig.
Du som ska ansöka om att bli handlerare för privat övningskörning måste gå en handledarkurs, så kallad introduktionsutbildning. Detta gäller vid privat övningskörning för personbil och lätt lastbil (behörighet B). I denna tabell kan du se samtliga utbildare i hela ditt län. Välj den som är närmast dig eller den aktör som har första lediga tid som passar dig.

Västernorrlands län – alla introduktionsutbildare för övningskörning

Orterna går i bokstavsordning.

Scrolla höger och vänster för utvidgad information om utbildarna.

UtbildareAdressOrtWebbplatsTelefon
Fränsta TrafikskolaFränstavägen 246Fränsta070-609 96 36, 070-315 41 12
AB Härnösands TrafikskolaPumpbacksgatan 21 AHärnösand0611-51 19 29
Lottas Trafikskola ABJärnvägsgatan 2Härnösandhttps://lottastrafikskola.se/070-845 44 09
Norrstans TrafikskolaStorgatan 34Härnösandhttps://www.norrstans.se/0611-55 57 17
Härnösands TrafikskolaRingvägen 12Kramforshttp://www.harnosandstrafikskola.se/0612-108 49
DF KörkortsutbildningarTullgatan 3Lundehttps://dfkorkort.bokamera.se/070-290 97 44
Billsta Trafikskola ABDjupövägen 48Sollefteåhttps://www.billstatrafikskola.se/0620-151 20
Sollefteå TrafikskolaStorgatan 77Sollefteåhttps://sollefteatrafikskola.se/0620-511 11
City Trafikskola Sundsvall ABEsplanaden 10Sundsvallhttps://www.citytrafikskola.nu/060-61 85 25
Lokattens Körglädje AB, SundsvallKöpmangatan 15Sundsvall070-474 26 13
M Trafikskola ABNybrogatan 11Sundsvallhttps://www.mtrafikskola.se/060-61 26 12
Stenstans Trafikskola ABNorra Järnvägsgatan 1Sundsvallhttps://stenstans.com/060-17 77 17
Sundsvalls Trafikskola ABBankgatan 5Sundsvallhttps://sundsvallstrafikskola.se/060-61 34 11
Hudiksvalls Trafikskola ABSportvägen 5 CSörbergehttps://hudiksvallstrafikskola.se/0650-125 13
Stenstans Trafikskola AKöpmangatan 55Timråhttps://stenstans.com/060-17 77 17
Ånge TrafikskolaÄngsvägen 13Ångehttps://www.angetrafikskola.se/0690-127 00
Bårmans Trafikskola ABViktoriaesplanaden 29Örnsköldsvikhttps://barmans.nu/0660-121 21
Medborgarskolan NordViktoriaesplanaden 8BÖrnsköldsvikhttps://www.medborgarskolan.se/0920-45 08 81
Nolaskogs Trafikskola ABStorgatan 25Örnsköldsvikhttps://www.nolaskogstrafikskola.se/0660-21 10 10
T Trafikskola ABNygatan 39BÖrnsköldsvikhttps://www.thomas-trafikskola.se/0660-187 22
T Trafikskola ABViktoriaesplananden 31Örnsköldsvikhttps://www.thomas-trafikskola.se/0660-187 22

Hitta introduktionsutbildare i andra län

Letar du efter handledarkurser i andra län? Klicka dig vidare till det länet du vill ta en handledarkurs. När du har klickat dig vidare till länet hittar du fler introduktionsutbildare.

Ett brukarkort för fordon är ett tillstånd, avtal, fullmakt, intyg, medgivande m.m. och gäller för utlånade fordon.

Gäller för både privatpersoner och företag.

Ett brukarkort för fordon är ett tillstånd och avtal m.m. för utlånade fordon. Gäller för privatpersoner och företag. Beställ brukarkort här.